BANYO TADİLATI

Banyo tadilatı hakkında bilinmesi gerekenler !

Banyo tadilatı na başlamadan önce bütçe,dizayn,iş teslim süresi gibi planlamalar yapılmalıdır.Belirlenen bütçe dahilinde en yüksek verimi alabilmeniz için satın alınacak ürünler hakkında detaylı bilgi alınmalıdır.Banyo içerisinde bulunan tekrar kullanılabilecek ürünler var ise sökülerek güvenli bir alana taşınmalıdır.Banyo içerisinde kırım yapmak gerekiyor ise daire kapısından banyo kapısına kadar zemin balonlu naylon ile kaplanmalıdır.Su tesisatında yer değişimi yapılacaksa banyo tesisatı yenilenmelidir.Çıkarılacak olan molozlar yüklenici firma tarafından atılmalıdır. 

image7

BANYO TADİLATI ORTALAMA FİYATLAR

Genel olarak bütçenize ve alacağınız ürün ve hizmet kalitesine göre değişmektedir. Her ailenin bütçesine uygun fiyat aralıkları ile kaliteli ve ferah bir banyoya sahip olabilirsiniz. Firmamız azami seviyelerde bir banyo tadilatının ortalama olarak maliyetini sizin için hesaplamıştır.Aşağıda yazılı olan maddeleri inceleyerek kafanızda bir fikir oluşturabilirsiniz. Fiyatlar 25 m2 banyo için hesaplanmıştır. Banyo tadilat fiyatı hesaplaması =  Eski fayansların kırılması : 500 TL Sıva işçiliği : 400 TL Kum çimento ve fayans yapıştırıcı : 300 TL Su tesisatının yapılması ve montajı : 600 TL Elektirik tesisatı yapılması ve montajı : 200 TL Fayans seramik malzemeler : 1000 TL - 2500 TL Fayans işçilik : 650 TL Klozet rezervuar ve içtakım : 350 TL - 700 TL arası klozetin modeline bağlı Duşakabin ve duş teknesi : 800 TL - 1500 TL arası modele göre fiyat farklılığı Banyo dolap lavabo : 350TL - 1100 TL arası modele bağlı Banyo ısınması için havlupan : 200 TL - 450 TL arası Banyo lavabo musluk : 90 TL - 400 TL arası markaya göre Banyo duş musluk : 100TL - 200 TL arası markaya göre Vitrifiye malzemeleri : 160 TL - 300 TL arası Bu yazdıklarımız dışında tabiki ufak tefek yapı malzemeleri ihtiyacı oluyor. Bunları müşteriye yansıtmıyoruz. Çıkarılan fiyat ortalama fiyattır. Keşifden sonra müşteri ile yapılan sözleşme sonunda müşteri ne istiyorsa ona göre fiyat düşebilir yada çıkabilir.6 m2 bir banyo tadilatı 6000 tl ile 15000 tl arasında kullanılacak malzeme ve vitrifiye kalitesine göre değişiklikler göstermektedir.

image8

BANYO TADİLATI NASIL YAPILIR

 Banyo tadilatı bir kaç farklı başlıktan oluşur. Bunlar; Tesisat yapımı, kırım, sıva, fayans yapımı, gerekli duş kabin, banyo dolabı ölçüleri alma ve montaj şeklinde ilerler.Tadilatı yapılacak banyonun ilk önce kullanılabilir bir projeye ihtiyacı vardır. Duş kabinin yeri, klozet şekli ve yeri, Banyo dolabı ve çamaşır makinesinin konulacağı yer gibi parametrelerin belirlenmesi gerekir. Bunları belirledikten sonra ölçüleri alınır. Ardından tesisat işleri başlar.Tesisat ustası, sizin belirlediğiniz yerlere gereken muslukları bırakmalıdır. Bunlar, banyo dolabı için sıcak soğuk ve gider, klozet için iki adet taharet musluğu, küvet için küvet bataryasına gelecek iki uç ve çamaşır makinesi için sıcak soğuk musluğu ve gider olacaktır. Tüm bunlar alınacak eşyalar göz önünde bulundurularak konulur.

image9

Banyo Tadilatı

 25-30 yıllık evlerin çok ilginç özellikleri vardır. Bir kere fayansları bildiğiniz türden yapıştırıcı ile değil harçla yapılmıştır. Duvarlar mastara uygun değil büyük ihtimalle yamuktur. Hem yatay hemde dikey bir yamukluktan bahsediyorum. Bu tür duvarlar için 60 cm lik 70 cm lik fayansı işlemek hem zor hemde zaman kaybettirir.O yüzden bu tür evlerde fayansın kazınıp yeniden sıva yapılarak mastara getirilmesinde fayda olacaktır.20 sene ve altında ki evlerin bir çoğunda yapıştırıcı kullanılmıştır. Bu tür evlerin fayansını üzerine vurarak kontrol edersiniz. Eğer tok ses duyarsanız bilinki altı hava almıştır ve kırılıp sıvanması gerekir.Diyelim ki kontrol ettik ve ses de gayet güzel. O zaman üzerine yapıştırarak fayans yapılması en makul durum olacaktır. Saydığım tüm durumlar farklı farklı maliyet çıkaracağı için bunun tespitini yapamıyorsanız ustaya bu saydığım şekilleri danışırsınız.Yapıştırma tekniği biraz farklıdır. Fayans yüzeyi kaygan olduğu için eskiler çekiçlerlerdi. Şimdilerde betonlaştırıcı astarlar uyguluyoruz. Bu astarların özelliği fayans yüzeyini sıva yapılmış gibi tırnaklı hale getirmesidir. Bu şekilde üzerine yapılacak fayansı gayet güzel taşıyacaktır.Fayans işlemi sonrasında sıra montaj işlerine gelir. Önemli bir anektod, fayansın derzi verildikten sonra bir gün beklenilmeli ve ertesi gün “kurubez” yardımıyla silinmelidir. Montaj işleri için tesisatçı tekrar çağırılır. Gerekli musluklar yerine takılır. Küvet bataryasına ek olarak duş ahizesi yerleştirilir. Musluk klozet ve duş takıldıktan sonra banyo dolabı gelir. Sonra ki aşama da duşakabindir.Ortalama bu tür bir tadilat yapıştırma seçeneği üzerinden yapıldığında 7 gün sürmektedir. Kırım ve sıva işi ile yapılırsa 10-12 gün arasında sürebilir.

image10

ZORLU MİMARLIK BANYO TADİLATI

 İstanbul banyo tadilatı denildiği zaman akla ilk gelen firma olmaya devam ediyoruz. Zorlu mimarlık olarak bünyemizde bulunan uzman ekiplerimiz ve son teknoloji ekipmanlarımız ile siz değerli müşterilerimizin her türlü ihtiyacını gidermeye devam ediyoruz. Tüm bu ihtiyaçlarınızı giderirken siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti doğrultusunda hareket ediyoruz. İstanbul’ banyo tadilatlarınızı gerçekleştirirken son derece kaliteli ürünler kullanıyoruz. Kullandığımız bu üst düzey ürün ve malzemeleri uzman personellerimiz ile profesyonel bir şekilde uyguluyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz tüm bu işlerde memnuniyetinizi garanti ediyoruz. Gerek uzman personeller ile profesyonel işler yapmamız gerek ise memnuniyetinizi garanti etmemiz dolayısıyla İstanbul’da banyo tadilatı yaptırmak isteyen müşteriler tarafından sıkça tercih ediliyoruz. Banyolarımız evimizin en çok kullandığımız alanlarından bir tanesidir. Dolayısıyla tadilat ve dekorasyonunu yaparken kaliteli bir işçilik çok önemlidir. Banyonuzda yaptıracağınız kalitesiz tadilat ve dekorasyonlar hem sizlere daha fazla masraf açabilir, hem de banyonuzu kullanılmaz hale getirilebilir. Dolayısıyla özellikle banyo gibi teknik işlerin çok önemli olduğu alanlarda profesyonel işçilik ve üst düzey kalite çok önemlidir. Her şeyden önce banyonuza yapılacak teknik tadilatlar ustalıkla yapılmalı ve uzun yıllar kullanım sonucunda sizlere herhangi bir problem çıkarmamalıdır.

Banyonuza yapılacak su tesisatları, giderler gibi teknik tadilatlar sırasında kaliteli malzeme kullanmak ve sağlam bir işçilik yapmak son derece önem arz eder. Zorlu mimarlık olarak biz gerek banyonuzun teknik tadilatında gerek ise dekorasyonunda piyasada bulunan en kaliteli malzeme ve ürünleri kullandığımızı garanti ediyoruz. Banyonuzda yaptıracağınız her türlü tadilat ve dekorasyon için bizleri Zorlu mimarlığı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Banyonuzun tadilat ve dekorasyonunda önemli olan bir diğer detay ise gerekli olan teknik tadilatlar yapıldıktan sonra üzerlerine döşenecek olan mermer ve fayanslardır.

Banyonuzun altyapı çalışmaları yapıldıktan sonra su boruları ve gider gibi görünmesini istemeyeceğiniz detayların kapatılması için mermer kullanılır. Bu mermerler döşenirken de yine gerek uzun ömürlülük gerek ise güzel bir görüntü açısından profesyonel bir işçilik ve kaliteli mermer ve fayans kullanımı son derece önemlidir. Banyonuzun tadilatında kullanacak olduğunuz fayans uzun yıllar boyunca duvarlarınızı süsleyeceğinden kaliteli ve şık malzeme kullanmak gereklidir. Bu konuda da kullandığımız ürünlerin piyasada bulunan en kaliteli ürünlerden olduğuna garanti veriyoruz. Tüm bunlar kadar önemli olan bir diğer konu ise banyonuzu süsleyecek olan duş kabini, lavabo, banyo dolabı, klozet gibi detaylar. Yine unutulmamalıdır ki tüm bu ürünler uzun yıllar kullanılacağı için dayanıklılığı ve kalitesi son derece önemlidir.

Banyonuzda kullanacak olduğunuz tüm bu malzemelerin hem güzel bir görüntü sergilemesi hem de uzun yıllar boyunca sıkıntı çıkarmaması adına bu ürünlerin kaliteli olması gerekmektedir. Zorlu mimarlık biz, banyonuzun tadilatı ve dekorasyonu için gerekli olan tüm bu ürünleri de piyasada bulunan en kaliteli ürünler arasından seçiyoruz. Üstelik banyo tadilatını gerçekleştirirken başlangıçtan sonra kadar sizlerin istekleri doğrultusunda hareket ediyoruz. sizlerin özel olarak istediği ürünleri kullanıyor ve banyonuzun dekorasyonunu da sizin istediğiniz şekilde yapıyoruz. Tüm bu çalışmalarımız sonucunda ise sizlere banyonuzu uzun yıllar boyunca gönül rahatlığı ile kullanmak kalıyor. 

image11